Saturday, July 12, 2014

Täielik põrumine

Millegi muuga ei oska Brasiilia esitust selle aasta kodusel MM'l iseloomustada. Usun, et tagasi vaadates oleks nii mängijad kui publik eelistanud penaltite läbi kaotust veerandfinaalis Tshiilile. Kaks katastroofilist läbikukkumist turniiri lõpus jätavad brasiillastele mõru maitse pikaks ajaks suhu. Penaltites kaotust saad alati ajada halva õnne kaela, kahe viimase mängu koguskoori 1 : 10 pole lihtsalt võimalik millegiga õigustada, eriti brasiillaste puhul. Kõige hukatuse tipuks oleks neile veel põhirivaali Argentiina võit Rio Maracana staadionil, brasiillaste arvates sellest hullemini ei saaks jalgpallis minna.

Nii löödi teine värav, väravavaht kui udukogu :P
Mängust endast ehk niipalju, et mina siiski ootasin Brasiilia võitu kuna neile peaks olema tohutu tähtis MM-i võidu ja vähemalt mingi autasuga kodupubliku ees lõpetada. Hollandlastele seevastu ei tähendanud kolmas koht eriti palju, nemad olid sihtinud vähemalt finaali. Isegi treener avaldas arvamust, et kolmanda koha mäng on üldse mõttetu.

Kolmas pall Brasiilia võrku
Paraku määras mängu käigu ilmselt suurel määral kolmandal minutil määratud penalti, mille Hollandlased kindlalt realiseerisid. Tehniliselt oli tegu piiripealse juhtumiga, jalad tõmmati alt just karistuskasti joonel aga mees lendas pikalt sisse ja lisaks oli tegu pea kindla väravani viiva situatsiooniga, mistõttu pean penaltit õiglaseks. Teine värav löödi juba 17 minutil jällegi kaitse ropust veast.

Hollandlased rõõmustavad pronksi üle
Peale seda mäng võrdsustus aga ei ohtliku olukorra ega väravani kumbki meeskond ei jõudnud. Teisel poolajal Brasiilia ikka veidi pingutas kuid miskit välja ei tulnud. Ainus teravam moment oli penalti situatsioon Hollandi värava all kuid siit teenis Oscar hoopis hoiatuse teesklemise eest. Hiljem kordusest jäi mulle küll mulje, et ehkki sutsu küsitav, oleks siiski võinud penalti Brasiiliale anda. Viimane värav tuli Hollandil juba lisaajal, kokkuvõttes võit 3 : 0. Jään homset mängu ootama, Saksa õlled juba valmis ostetud !