Heltermaa sadamas
Hõralaid
Kui joogi ja söögivaru oli piisavalt täiendatud otsustas reisiseltskond Hõralaiul käia.
Hõralaid
Surnud hüljes Hõrulaiul. Tema hambad ja küüned olid õige hirmuäratavad, mõni ime, et sakslased toda mereimetajat merekoeraks kutsuvad. Minu arusaamine hülgest kui pehmest armsast ja karvasest loomakesest muutus kardinaalselt.
Järgmiseks võeti ette maadeavastusretk kahele teineteise lähedal asuvale saarekesele. Vahepeal oli tuul tugevnenud. Laine polnud küll teab mis kõrge aga ebamugavalt tihe ja terav nii et oli tegemist enda tasakaalustamisega paadi serval.
Uusmere rahu ja Kadakalaid
Olles murdnud end rohust välja kosutasime veidi keelekastega (toit oli juba lõppenud) ja võtsime kursi Kakralaiule, mille olemasolust andis tunnistust vaevumärgatav valge riba horisondil. Vaid binokliga võis veenduda, et tegu oli maaga.
Kakralaid
Nagu näha on tegu kõige ebatavalisema saarega, mida olen kunagi näinud. Need kaks umbes kilomeetri pikkust neemikut on vaid meeter paar laiad ja muudavad lainetuse ning tuule mõjul pidevalt oma asendit (tean seda, sest tegelik neemikute kuju erines fotol olevast silmnähtavalt).Kakralaiu momendil pikim lõunapoolne neem (veidi alla kilomeetri). Vaade laiult merele piki neemikut ...
... ja neemiku tipust tagasi laiu poole. Saar on see pisike valge laiguke horisondil vasakul. Peab tunnistama, et vahepeal oli veidi kõhe tunne olla keset merd jalge all vaid kitsas ja ebakindel kruusavall. Ilmselgelt pole vaja eriti tugevat tuult ega lainetust, et kogu kupatust üle ujutada ja liikuma panna.
Vormsi
No comments:
Post a Comment
Kõik kommentaarid ootavad modereerimist!