Tuesday, December 10, 2013

Garantii ja Tõbi

Panasonic NN-S255WF
1100W,  2.0 kuupjalga maht
Läinud laupäev kujunes igati soodsaks päevaks. Alustama peaks sellest, et meie mikrokas oli mõne aja eest tuksi läinud ja piinlik tunnistada, aga igasugustel väljamõeldud ja tegelikel põhjustel sai uue muretsemist ligi kuu aega edasi lükata. Muidugi ei mäletanud, millal see ostetud oli, aga läbi udu meenus, et esimene ja ainus kord sai poe lisakindlustus juurde ostetud. Kaasa mõtles ja arvas, et oli vist tõesti, aga see vist juba läbi. Asusin tuhnima igasugu tähtsates paberites, ostutshekki muidugist üles ei leidnud, ehkki aparaadi kasutajajuhend oli olemas.

Kaasa tegi netis krediitkaardi arvete ülevaatuse ja tundus, et 2010 olime tõepoolest elektroonika ja kodutervete poes taolise kulutuse teinud, mis õiges hinnavahemikus. Samas on neil vaid inf kulutatud summa aga mitte ostu enda kohta. Mis ikka, erilist lootust ju pole, et sellise paberi peale mu garantii kehtivaks loetakse, aga proovida võib. Niikuinii oli vaja uus mikrokas muretseda, mille ostan ka juhul kui vana garantii ei funksi.

Mikroka seinalt maha võtmine kulges pisukese vandumise saatel. Nimelt püüdsin aparaati jõuga seinale kinnitatud tugirelssidelt maha sikutada, aga ei tahtnud teine kuidagi tulla, hoopiski köögikapp ähvardas kaela kukkuda. Oh kurat, olin unustanud et kaks kruvi teda ka kapi küljes hoiavad. Hea et täie jõuga ei tõmmanud, muidu oleks paariks nädalaks lisaremnditööd kindlustatud olnud rääkimata võimalusest, et pliidile kukkunud kapp oleks selle puruks löönud ja ise võinud justkui multikas kõige kolu alla jääda.

Mikrokas autosse ja poodi. Jalutasin sisse ning mainisin klienditeeninduses piinlikult naeratades, et neilt ostetud mikrokas andis otsad, aga mul on garantii. Teenindaja naeratas lahkelt vastu ja küsis, millal ma selle ostsin. Eee..., täpselt ei mäleta, sest ostutshekki ei suutnud üles leida. Valmistusin hinges, et mind saadetakse sellise jutu peale pikalt aga kae imet. Neiuke teatas, pole hullu, meil on teisigi kliente, kellel tshekk kaduma läinud aga ostufakti leiame andmebaasist üles. Mis teie telefoninumber ja mikroka mark on. Vägev rõõmustasin ja näitasin kasutajajuhendi ette.

Veidi klaviatuuril klõbistamist ning preili andis teada, kahjuks pole te seda mikrokat meilt ostnud. Mis mõttes jäin otsa vaatama. Te ostsite selle kaks aastat tagasi meie konkurendilt, aga ma võin teile ostukviitungi välja trükkida, siis saate sellega nende juurde minna ja uue vastu välja vahetada. Ma ei jõudnud veel sellise info kogumise ja juurdepääsu peale imestama hakata kui juba trükitud leheke kätte ulatati. Seda lugedes selgus, mis kell, millise müügimehe ja millisel aadressil olin oma ostu teinud, lisaks, et mu garantii oli tõepoolest 5 aastane ja koos remondimehe kohalesõiduga. Natu kõhe, et peale NSA ka suvaline pood tänapäeval teab kus ja millal ma oma krediitkaardiga ostusid teen ja mida ostan.

Kuna asi töötas minu kasuks, siis ei hakanud pikemalt juurdlema ning põrutasin edasi. Tee peal sai ehituspoest läbi astuda, et lapse toale lükanduksi vaadata, aga ehkki kenasid uksi oli, siis relsse nende jaoks polnud. Elektroonika poodi jõudes lõin oma ostutsheki letti ja niipea kui tehing oli kinnituse leidnud, saadeti müügimees lattu uue järgi. Lisaks sai uus masin kaasa endise lisakindlustuse. Vahel ikka jopastab, see oli ainus kord kui ma olen poest lisakindlustuse ostnud ja see oli ka ainus kord kui seda vaja läks, Murphy seadus tagurpidi.

Meenus ka miks sai kindlustus võetud, nimelt selgus eelmine kord ostes, et $300'st soodushinda oli langetatud lausa $200 peale. Kuna sama mudeli paigutamine on pikalt mugavam otsustasin $89 eest 5 aastase lisagarantii võtta, 10 aasta jooksul tegu kolmanda täpselt sama mudeli mikrokaga, mis sobib meie kööki, täidab kõik funktsioonid ja lisaks soodsa hinnaga. Kokkuvõttes siiski leian, et 10 aasta jooksul sama mudeli kaks korda üles ütlemine ei jäta just head muljet Panasonicust, miks nad seda mudelit nii kaua toodavad jääb mõistatuseks. 

Tuju hea põrutasin IKEA'sse, et vaadata, kas neil pole lükandukse relsse pakkuda. Seal selgus, et lausa kenad lükanduksed on olemas ja neli korda soodsama hinnaga, kui seni olin näinud. Ei hakanud neid ära ostma, las laps ise vaatab enne üle. Etterutates võin mainida, et plikale meeldisid. Kui tal eksamid läbi, seisab ees sõit IKEA'sse. Koduteel jäi autukummi pood ette, kurat täna on nii palju pappi kokku hoitud, las parandavad kummi ära, ei viitsi ise jamada. Olin juba mitu kuud iga nädal teist pumbanud ja hakkas ära tüütama. Kui ise auku või naela otsisin, ei suutnud seda kuidagi leida.

Poodi astudes küsisin, kas mind saadakse sellise pisikese asjaga aidata ja palju maksab. Mees mõtles korra, paneme just kinni aga sul vist kiire töö, ok oled viimane klient täna, $25 eest teeme tipptopp korda. Nõus, jäin telekast inglise liiga jalgpalli matshi vaatama ja veerand tunniga saingi terve kummiga auto kätte. Õhtul tuli veel kõne töölt, kutsuti pühapäevaks kohale. Muidugi lähen, jälle kaks lisapuhkuse päeva soolas. Kokkuvõttes eriti õnnestunud päev!!!

Aga juba pühapäeva õhtul läks enesetunne nadiks nii, et ei viitsinud eriti arvuti taga mängidagi. Esmaspäeval olin tõbine, pea paks, nina tatti täis, köha, valus kurk - ühesõnaga totaalne gripp kallal. Vedasin end tööle aga seal veetsin suurema osa ajast puhkeruumis või kohvikus lesides ja ennast raviteega kosutades. Päris jama oli olla, kodus lebotasin niisama voodis ja tukkusin paksu teki all. Pidevalt oli külm, ehkki maja soojaks kütetud. Käisin kuumas vannis, korraks läks olemine paremaks aga kaua see kergendus ei kestnud. Otsustasin kindlasti järgmisel päeval mitte tööle minna ja kerisin kaheksa ajal fleece, pikkade pükste ja sokkidega kahe teki alla magama.

Öösel korra ärkasin, olin läbi higine aga palav polnud. Poole viie ajal ärgates tundsin end üllatavalt hästi, mõtlesin veidi ja kuna uni läinud otsustasin siiski tööle minna. Olemine palju poarem, vahepeal nii kerge tunne nagu lendleks, samas kui eelmine päev ajas trepist üles ronimine hingeldama kui vanainimest. Ainult kurk veel veidi valus, muidu paistab, et see väga jõuliselt virutav aga õnneks lühiajaline tõbi on järgi andnud. Täna õhtupoole olen jälle veidi uimane, aga enamasti kavatsen voodis vedeleda ja ennast homseks täitsa terveks magada. Loodetavasti ei saa keegi teine pereliige seda haigust, vanemal laspel eksamid, kaasal kõhuhädad, jama kui just nüüd haigeks jääksid. Aga loodame parimat!!!

4 comments:

 1. Hei, olen alati Sinu head ja laitmatut eesti keelt imetlenud-et pikalt mujal elades keel ei kannata (loodan iseendast sama)Eks aastate jooksul tuleb lihtsalt uusi sõnu eesti keelde, mille olemsolu mujal elavad ei pruugi teada-või noh, mine tea. Ühesõnaga fleece=eesti keeles fliis :) võib-olla sa teadsid, aga jäi silma ja sundis nokkima, vabandust :) ja palju tervisi kogu Te perele sinna kaugele!

  ReplyDelete
 2. Tänud kiituse eest, aga päris korralik see keel mul enam pole, kahjuks (sõnade järjekord:P). Säilimisele on aidanud kaasa nii kodune keelekasutus kui eesti keelse raadio ja tv jälgimine. Uute sõnadega on tõepoolest nii, et kord aastas kodumaale sattudes leiad ikka eest paarkümmend uudissõna, mõne aimad ära aga mõni on küll täielik üllatus, eriti muidugi noorema põlvkonna sõnavaras.

  Fleece koha pealt mulle lihtsalt millegi pärast ei meeldi see konkreetne eestikeelne sõnavorm, vat sihuke kiiks:) Peaks ise välja mõtlema ühe mõnusa eestikeelse vaste:) Aga igal juhul on igasugused kommentaarid ja märkused teretulnud, sest kuidas sa muidu ikka õpid, enda apse kole raske märgata.

  ReplyDelete
 3. Vörratud jääpildid-tänan. Mingile näitusele!
  Kui ikka korstnajalg on, siis on hea metallist ahjuke, mille peal on veel röngas toidu valmistamiseks.
  Me Soomes olime ka elektrita, kuid mitte nii kaua ja mitte jäätormis. Sel hetkel mötlen alati selle ahjukese peale, aga yyrikasse ju ei pane.
  Häid jöule ja seiklusi uuel aastal!

  ReplyDelete
 4. See kommentaar vist eelmise loo juurde:) Aga meil on maja ostust saati olnud plaanis elutuppa kamin sisse ehitada. Sihuke pisikese pursuika tüüpi värk muidugi lihtsam paigaldada, peab lihtsalt kätte võtma. Oma majaga on jah eelis, et saad teha rohkem asju oma soovi järgi.

  ReplyDelete

Kõik kommentaarid ootavad modereerimist!