"Kaardivaates" on pilt kurb, kõik võetud |
Rahvusparkide reeglite järgi ei saa varem kui 5 kuud oma kohta broneerida. Meedias oli signaale, et see aasta hullem löömine suvistele kohtadele. Ei võtnud väga tõsiselt, kuna aga kavas septembris minna, viskasin igaks juhuks pilgu peale. Broneerimise süsteem iseenesest väga kasutajasõbralikult üles ehitatud - nummerdatud telgikohta saad valida kaardil - kui tead kuhu täpselt soov minna, näed kalendris millised päevad vabad. Telgitamisplatsidel on erinevad piirangud ja mugavused - kämpingutes näiteks elektri olemasolu, raadio (muusika ja muu müra) keeld, koduloomade lubamine, telkide arv, ... Metsikus looduses vaid telkide ja inimeste arvu piirang - tavaliselt vaid üks matkaseltskond, kaks telki, maksimaalselt 6 inimest. Kämpingus võtan alati mürakeeluga ja koduloomade loaga koha, võimalusel ka elektri (mugav kohvi keeta ja õhtul toimetada või raamatut lugeda).
"Kalendrivaates" kausa lootusetu - rohkem kui 200 koha peale ei ühtki vaba 10 septembrini, kuhu paarile allesjäänule saaks homme kell 07:00 broneerida |
6:45 oli äratus, läpakad peale, logisime sisse ja sättisime end valmis. Niipea kui kell kukkus kostusid hiireklõpsatused. Vandusin, sest roheline ruuduke millel hiirenooleke ootas muutus klõpsates punaseks mitte siniseks, mis oleks tähendanud broneerimist. Keegi peninukk oli sekundi murdosa kiirem. Kaasa jäi samuti hiljaks aga tütar suutis kõiki konkurente üle Kanada lüüa. Killarney kämpingus panime igaks juhuks kaks nädalat kirja - iseküsimus kas terve aja seal veedame. Pikk aeg annab ilma suhtes paindlikkuse. Broneerimist saab ühest või teisest otsast tühistada või isegi keskelt jupike välja lõigata. Kaasnev trahv on tühine kui võrrelda puhkuse ärajäämise hinnaga ja linnas vedelemise moraalse kahjuga. Muideks kaks nädalat telgiplatsi maksab üle 700 dollari. Normaalsed mugavad linnainimesed muidugi ei mõista miks peaks keegi tahtma kaks nädalat telgis elada ja selle eest veel peale maksta.
Suurjärve kaldaäärsel maanteel aastal 2000 |
Agawa kanjoni rada, lastega tookord lõpuni ei jõudnud |
Koroonarinde uudistest väärib märkimist Ontario reedene uus kõigi aegade rekord 4227 uut nakatumist. Möllab Briti versioon ja ka Brasiilia oma kohal, viimane on pannud spetsid tõsiselt muretsema. Valitsus andis välja erimääruse haiglate haldamise ja töökorralduse osas: kõik jõupingutused suunatakse koroonahaigetele, tavaravi ja operatsioonid lükatakse edasi kuna intensiivi kohti tuleb juba jagada sõjaväest tuntud põhimõtte alusel - aitame eelkõige neid, kel lootust ellu jääda. Neljapäeval sain riiklikest uudistest teada, et minu töökohas on nakkuskolle, ametiühingu tegelane emailis kinnituse. Paraku kinni miskit ei panda erinevalt Amazonist, oleme ju "eluliselt tähtsad". Spets desinfitseerimis meeskonnad pidid üle käima. Eks homme näeb kas miskit teistmoodi aga vaevalt.
Neljapäeval kehtestatud "Püsi Kodus" eriolukord linna peal küll välja ei paista. Pood oli rahvast täis nagu enne, maskid ees ja kassasabas hoiti 2m vahet. Liikluspildis pole samuti mingit silmatorkavat muutust. Kaasa sai apteegis esimese doosi vaktsiini, võttis naisukese sutsu lääbakile. Nojah ega keha saa aru, et tegu petukauba mitte päris viirusega - igaks juhuks reageerib täiega. Mina pole ikka veel kutset saanud, peab vist isiklikult kohale minema ja valju häälega süsti nõudma ähvardades muidu maski eest rebida😜
Hakkavad ka korralikud kanadalased kodusistumisest väsima. 😜
ReplyDeleteMadalama astme piirangutega võis Kanada piires ringi sõita ehkki soovitatud polnud. "Istu Kodus" lockdowniga ei tohi teoreetiliselt kodust eriti kaugemale minna, paraku seni kui politsei teid blokeerima ja dokumente kontrollima ei hakka seda ilmselt eriti ei järgita. Eelmine kevad küll istus rahvas kodus, suur skandaal tuli sellest kui provintsi pea käis korraks oma suvilas.
DeleteOh, ära põe ja sõida Floridasse!
ReplyDeleteUSA - Kanada piir on eelmisest aprillist kinni ja ilmselt jääb nii veel kogu suveks, tavakodanikud üle ei saa. Suvel Floridasse niikuinii minna ei tahaks, siingi liiga palav :D Ega Canada penskareid ilmaasjata "snowbirdideks" nimetata, ainult talveks lendavad Floridasse.
DeleteJa isegi, kui Floridasse saad minna, siis tagasi tulles tuleb kohustuslikus korras hotelli karantiini minna, nii umbes 500 dollarit öö. EI aitäh ;-)
DeleteNüüd on nii, et ostad pileti loodusesse minekuks nagu teatrisse, metsas ei jookse enam loomad, vaid puhkavad inimesed.
ReplyDeleteVaata kuidas kuldnokk toimetab.
https://www.youtube.com/watch?v=JTfroBVo25A
Pileti peab ostma ametlikkesse rahvusparkidesse kaitsealadele. Tegelt täiesti toetan, sest kui lubataks rahvast ilma piiranguteta, ei jääks neist "metsikutest" parkidest suurt miskit järgi. Riigimaale (mida on Canadas miljonid ruutkilomeetrid nagu Siberiski) võid rahumeeli niisama minna. Paraku pole enamuses põhjapiirkondades teid, ligi pääseb vaid vesilennukiga, mis õige kallis lõbu. Eramaale muidugi ei tohi üldse oma jalga tõsta - erinevalt põhjamaade korraldusest (nn allemansrätten).
DeleteTänud kuldnoka kaamera lingi eest. Kunagi sai hülgeid, kakkusid ja vist mingit kotkast jälgitud.