Mina koertega ekskavaatori kopa all peidus ;) |
Koerad nuusivad laua ümber |
Cardinal - emane |
Mina koertega ekskavaatori kopa all peidus ;) |
Koerad nuusivad laua ümber |
Cardinal - emane |
Washington wants to see Russian forces "weakened to the degree that it can't do the kinds of things that it has done in invading Ukraine."
Tänasel pressikonverentsil Kiievis hakkasid ameeriklased lõpuks rääkima keeles, mille mõistmiseks isegi Kremlil pole tõlki vaja. Oleks USA esindajad nii esinenud juba detsembris, kui venemaa oma ultimaatumiga välja tuli, oleks ehk sõda ära jäänud. Veel kindlam oleks minu arust olnud Ukraina kui sõltumatu riigi palve peale viia mõõdukad NATO väeosad ahvikiirusel õppusteks Ukrainasse. Mitte suured ja mitte päris piiri äärde aga piisavad andmaks Moskvale mõista, et Ukraina ründamine tähendab otsest relvakonflikti NATO'ga.
Lääs astus oma vaoshoituse ja "provotseerimise" hirmuga järjekordselt reha peale. Praegu kaks kuud hiljem küll üritab esialgset kõrvalevaatamist tasapisi heaks teha. Paradoks selles, et takkajärgi käitumisega 3 maailmasõja oht suurem kui kohese tugeva ärahoidva reageerimisega. Vatnikute välisminister jõudis juba jälle tuumateema üles võtta.
Saan aru, et oleks, oleks, oleks, ... pole eriti veenvad argumendid. Praegu oleme vastikus reaalsuses, kus käimas täiemahuline sõda Ukraina ja Venemaa vahel. Ilmselgelt pole võimalik loto numbreid ette ennustada, mis siis suurtest ajaloosündmustest rääkida. Kuidas oleks vaadatud inimest, kes 40 aasta eest õitsval stagnaajal ehk siis 1982 oleks öelnud, et 2022 käib kogu maailma rahu ohustav mastaapne sõda Ukraina ja Venemaa vahel. Sel ajal üritasid venelased ja ukrainlased kõrvuti Afganistaanis moslemi sotsialistlikku vabariiki üles ehitada.
Natuke hirmutav kui kardinaalselt võib ajalugu muutuda, miski pealtnäha suur, kindel ja võimas ei pruugi seda mitte olla. Kahekümne esimese sajandi kahekümnendate aastate oluliseimaks maailmaajalugu kujundavaks sündmuseks saab kahtlemata olema Ukraina-Vene sõda, kui just järgnev 3 maailmasõda seda ei varjuta. Eelmisest kümnendist ei tulegi esimese hooga miskit vapustavat ette. Üheksakümnendatest kahtlemata NL lagunemine ja kommunistliku maailmakorra prügikasti lendamine.
Küsimus laiale ringile: "Milline võiks olla 2030'te aastate inimkonna ajalugu kõige rohkem mõjutavaks sündmuseks ???"
Mariupol pole küll lõplikult langenud, kuid see on siiski vaid vormistamise küsimus. Kui tsivilistid saaks evakueerida võiks Ukraina kaitseväelased seal ehk paar kuud vastu pidada. Seetõttu Venemaa muidugi ei taha lubada evakueerimist. Mariupoli vallutamise väljakuulutamine ja Shoigu õnnitlemine sel puhul oli paras naerukoht. Tormijooksust loobumine on kahe kuu jooksul esimene sõjaliselt mõistlik otsus Venemaa poolt, loodetavasti peab ka järgmist kaks kuud ootama, näiteks otsust Ukrainast taanduda😜 Märkimisväärne asjaolu, et sõja kahe kuu jooksul on Venemaa suurimaks võiduks maatasa pommitatud Mariupoli vallutamine.
Donbassi lahingu puhul ennustatakse lääne analüütikute poolt kokkuvõtvalt, et ehkki Venemaal on meeletu ülekaal raskerelvastuses pole tal piisavat arvulist ülekaalu. 60000-80000 meest Ukraina eeldatavalt 40000 vastu. On oodata mõningast suht aeglast edu rünnakute põhisuundades, kuid mitte mingit suurt läbimurret. Ukraina väekoondise täieliku ümberpiiramise jaoks polevat piisavalt jõudu. Lisaks aitavat Ukrainat mitmed linnad, mille vallutamise keerukust kinnitas Mariupol. Venemaad hakkab aitama ilmade soojenemine ja pinnase tahenemine - laial rindel tankirünnakut on palju keerulisem käsitankirakettidega tagasi lüüa. Vene poole suurimaks probleemiks peetakse siiski madalat moraali ja otseselt sellest tulenevat äärmiselt väikest jalaväe kasutamist - keegi ei taha jala linnades vaenulikus keskkonnas tankidele vajalikku katet teha.
Personaalselt olen pessimistlikum väsimata kordamast Donbassi rinnet ähvardava ümberpiiramise äärmiselt negatiivsest mõjust Ukraina seisule ja moraalile sõjas. Mul pole küll aimugi konkreetsest lahinguvõimekusest, kuid Donbassi rinde hoidmiseks on vajalik tõkestada nii põhjast Izjumi kui lõuna poolt tulev ründetegevus. Pakun, et nädalaga selgub mis suunas asjad liiguvad, kahe pärast näeme tulemust. Loodetavasti jõuavad ukrainlased enamuse vägedest enne välja tõmmata kui rõngas sulgub. Sellise taganemise suur oht seisneb kontsentreerituses, mis muudab väed heaks sihtmärgiks suurtükiväele, lennukitele ja kopteritele. Lisaks veel taganemisega alati kaasnev paanikaoht.
Ukraina teoreetiline võimalus on klassikaline salakavalus: tegeleda vene haardemanöövri väekoondistega ükshaaval. Esiteks lasta põhjapoolsel väegrupil läbi murda, siis varustusteed läbi lõigata ja omakorda venelased ümber piirata samas lõunapoolset tõkestades. Kui Põhjagrupiga ühel pool, võtta lõuna väekoondis käsile. Paraku kahtlen, et Ukrainal oleks selleks ligilähedaseltki piisavalt jõudu ja raskerelvastust. Donbassi lahing saab olema väljakutseks mõlemale poolele, seni pole ju suuri kokkupõrkelahinguid olnud. Vaenutegevus seisnenud rohkem Vene kiirrünnaku üritustes ja Ukraina varitsustaktikas. Mustaks luigeks on Vene vägede moraal suures lahingus, äkki panevad esimesel raskel momendil plagama kui ukrainlased piisavalt survet avaldavad.
Näis mis saab, hiljemalt kahe nädala pärast on selgunud, kas Ukraina suutnud vastu pidada või Venemaa võtnud Donbassi rinde rõngasse ja sellega sisuliselt Dnepri idakalda saatuse otsustanud.
Keerulises olukorras saab süüdistada vaid lääneliitlaste aeglust raskerelvastuse, lennukite ja mõjusa õhutõrje tarnimises. Viimasel ajal on küll hoogu juurde antud kuid Donbassi lahingu jaoks hiljaks jäädud. Miks küll on jäänud mul mulje, et Vene tuumaähvarduste hirmus ei soovigi Euroopa Ukraina võitu. Pigem nähtaks lahendusena Ukraina ida ja lõunaalade loovutamist paariaastase hingetõmbeaja nimel - sellise poliitika hukatuslikkust ei mõisteta ikka veel.
Jääme põnevusega ootama rindeuudiseid ja hoiame pöialt ukrainlastele.
Tegelikult on lihtne lahendus olemas: niinimetatud "Jaapani stsenaarium". Kordame sama, mis ameeriklased tegid teise maailmasõja lõpetamiseks: viskame Ukrainale paar taktikalist tuumapommi ja nõuame kapituleerumist. Jätkame seni kuni nad lõpuks annavad alla. Venemaa jaoks on sellel taktikal mitu silmnähtavat eelist. Esiteks saab täiesti tõeselt väita, et ameeriklased tegid seda sama. Tuumarelva kasutamise põhjenduski sama: vähendame sõja ohvreid võrreldes konventsionaalse pommitamise ja ründetegevusega, eriti muidugi oma sõjaväelaste hulgas. Riskiteguriks saab olema NATO või USA võimalik reaktsioon. Vaid mõnede taktikaliste tuumarelvade kasutamise puhul ei usu ei mina ega Kreml, et lääneliitlased astuks sõtta. Venemaa võib isegi eelnevalt käia välja ultimaatumi oma tingimustega: lahkuge Donbassist, andke Krimmi maakoridor kuni Transdnestriani, tunnistage nende alade kuulumist Venemaale või muidu ... Samas miks mitte minna kohe "va bank" ja nõuda Ukraina tingimusteta kapituleerumist.
Vene rahvale sellise võidu serveerimine pole probleem, lääneriigid lõpetavad suhtlemise Venega ja kuulutavad terroristlikuks riigiks - vähe kotib Kremlit. Ainus kelle suhtumisest Vene hoolib on Hiina, sest muidu pole tõepoolest enam kellelegi oma maavarasid müüa, et selle eest toitu või tehnoloogiat osta. Seega kokkuvõttes on minu arust Hiina käes võimaliku taktikalise tuumarelva kasutamise võti. Ei usu, et Venemaa sel teemal Hiinaga eelnevalt ei konsulteeriks. Kui Hiina on nõus vaatama kõrvale ja jääma neutraalseks saavutab Putin lisaks Ukraina alistamisele oma põhieesmärgi: senise maailmakorrra kardinaalne muutus.
Viimaseks küsimärgiks jääb sihtmärkide valik. Kui Donbassis nädala kahega suurt edu ei saavutata saabki see piirkond tõenäoliselt esimeseks katsepolügoniks. Lahkuge 48 -72 tunni jooksul või kasutame tuumalõhkepead. Järgiandmisega on muidugi see probleem, et siis esitatakse kohe sama nõudmine nii Odessa, Harkivi, kogu Dnepri idakalda ja lõpuks miks ka mitte terve Ukraina kohta. Kui Ukrainlased keelduvad pannakse paar pisikest lõhkepead strateegiliselt olulistesse ründesuundadesse, murtakse sealt läbi ja esitatakse järgmine ultimaatum. Nii saab sundida Ukrainat alla andma või siis lõplikult hävitada.
Taktikalise tuumarelva kasutamine.
Plussid: Ukraina kiire alistamine, oma sõjaväe ohvrite vähesus.
Miinused: Venemaa täielik eraldatus lääneriikidest ja Euroopast. Majanduslanguse võimendumine (15% asemel ehk 30% GDP langus). Võimalik kuid vähetõenäoline NATO sekkumine. Kolmanda maailmasõja süütamise võimaluse kasv.
Otsustav faktor: Hiina reaktsioon
Kui Hiina leiab, et tegu õige momendiga ülemaailmse korra muutmiseks, kus muideks tema oleks vaieldamatult autoritaarsete riikide liidu liider, siis eelmainitud stsenaarium ka juhtub. Kui Hiina kardab, et järgnev suhete ja kaubavahetuse järsk vähenemine läänega tekitab majanduslanguse, mis kõigutab liialt tema enda sisemist stabiilsust, ei lähe nad kaasa ega vaata kõrvale.
Ma ei kahtle, et Venemaa on valmis taktikalise tuumarelva kasutamise riski võtma, kuid ma ei kujuta ette kuidas Hiina võiks käituda.
P.S. Rahutusttekitav, et nii USA kui Ukraina on viimasel ajal hakanud tuumarelvade kasutamise võimalusest avalikult rääkima. Kas on tegu järjekordse üritusega luureandmete avalikustamisega proovida Venemaa käitumist mõjutada? Sõja puhkemise puhul see igatahes ei õnnestunud.
Pilt Neptuniga kohtumisele minekust illustreeriv😉 |
Musta Mere laevastiku lipulaev Moskva, peale öist pauku lippu kanda ei jaksa. |
Niisiis, suur strateeg Kremlis saavutas olukorra, kus Venemaa on sisuliselt nii Euroopast kui Atlandi ookeanilt isoleeritud sõltumata Ukraina sõja tulemusest. Lõunast alates kontrollib Dardanelle NATO, Moldaavia ja Ukraina taga NATO riigid Bulgaaria, Rumeenia, Ungari, Poola. Järgmisena Balti riigid isoleerides Kaliningradi täielikult. Läänemeri muutub NATO sisemereks, rääkimata Taani väinade kontrollist. Ainus pääsetee Atlandile läheb raudtee kaudu üle Murmanski, mida suht lihtne Soome liitumise korra vajadusel läbi lõigata. Nojah Euraasia liit ongi käesoleva rezhiimi võimul oleku ajal Venemaa ainsaks võimalikuks lahenduseks. Paraku on seal kaks probleemi. Esiteks paistavad mitmed Kesk-Aasia riigid mitte eriti huvitatud olevat (Kasahstan juba avalikult tõrgub) ja teiseks oleks eelnimetatud liit domineeritud 10X suurema Hiina poolt, Venemaa panustaks vaid territooriumi ja maavaradega. India pigem jääb unistuseks, sest hindudel on liidust Venemaaga rohkem kaotada kui võita.
2004 tähistasime aiapeol Eesti liitumist NATO'ga see aasta siis ilmselt põhjust Soome ja Rootsi terviseks shampa avada. Venemaa reaktsiooni pole veel kuulnud. Eks kõige kahtlasem moment saabki olema NATO avalduse ja vastuvõtmise vahepeal. Õnneks on momendil ja ilmselt veel suht pikka aega Ukrainaga nii palju tüli, et vaevalt Venemaal jagub jõudu ühegi teise probleemiga tõsiselt tegeleda. Kui "Suur Juht" puhta hulluks pöörab võib ta kuulutada Põhjala riikide NATO'sse astumise eksistentsiaalseks ohuks Venemaale ning korraldada üldmobilisatsiooni. Tavarelvastusega pole Venemaast vastast ja seda teab ta ise väga hästi, eriti peale Ukraina sõjakäigul saadud kinnitust. Seega on ainsaks variandiks enesetapjalik tuumarelvadega kolmas maailmasõda. Kindel ei või olla, aga kaldun arvama, et enne lastakse vene uudistekanalis "luikede Järve". Tüüp saab "ootamatu" toidumürgituse või infarkti, isegi marurahvuslikud venelased ei taha Impeeriumi nimel surra, mis NATO'ga vastasseisu sattudes garanteeritud.
P.S. Eilne UV faktor oli väga hea, muidugi ka Esimese Stuudio intervjuu KAPO peadirektoriga.
Arhitektuuriline vaade kuidas peaks KESKUS valmides välja nägema |
Kindral-kuberner peab kõnet |
Ehitusplats |
1. Nähes millist vastukaja sõjakuriteod maailmas saavad on hädasti vaja "avastada" Ukraina poolt sooritatud kuritegusid. Kõige efektiivsemalt saab seda lavastada enda vägede poolt okupeeritud aladel ja iseäranis linnades. Mariupolis (või ka mõnes teises linnas) juba valmistatakse ette vastavat näitemängu. Laipasid seal laialt võtta, "tunnistajaid" jõuab paari päevaga välja koolitada. Jääb vaid loota vene omasele lohakusele ja ilmsete vigade sissejätmisele.
2. Keemiarelvade ja ka taktikalise tuumarelva kasutamise korral aetakse see ukrainlaste kaela. Esimesel puhul suht lihtne kui kasutada mõnda levinumat tavalist kemikaali, aga ka keerulisema korral võid väita, et siin ongi tõestus väidetava Ukraina ja USA keemiarelva tootmise kohta. Tuumarelvaga veits keerulisem, kuid jällegi saab pakkuda välja mitu eri versiooni: nõuka ajast üle jäänud peidetud pomm või siis Ukraina enda välja töötatud - ka seda on vene propaganda sõja eel väitnud.
3. Lisaks Luganski ja Donetski vabariikidele plaanitakse ilmselt moodustada ka Hersoni ja Harkivi vallutamise korral vastavad "vabariigid", kus korraldatakse kiirkorras referendumid Venemaaga ühinemise asjus. Venemaa muidugi võtab nad avasüli vastu nagu Krimmi. Rahvusvahelise tunnustuse puudumine Moskvat ei häiri just nagu Krimmi puhul.
Kõigi kolme eelnimetatud näitemängu puhul on need suunatud eelkõige kodumaisele publikule, rahvusvaheline arvamus pole Moskvale absoluutselt oluline.
Kardetavasti lõpeb mingil momendil (kui tähtaja lähenedes Mariupol Slavjansk või Harkiv ikka pole langenud) venelastel kannatus ja nad võtavad kasutusele keemiarelvad, mis õieti kasutades linnavõitluses äärmiselt tõhusad. Jama on selles, et tsiviilisikute tapmisega seoses on nad juba vaieldamatult sooritanud sõjakuritegusid, keemiarelva kasutamine seega olukorda eriti hullemaks enam ei tee. Analoogne seis mõrtsukaga, kes olles esimese tapmisega vahele jäänud ei leia mingit põhjust end tagasi hoida järgmiste mõrvade sooritamisel. Tsiviliseeritud riigis surmanuhtlust pole ning eluaegne vanglakaristus niikuinii juba välja teenitud. See ka põhjuseks, miks vaatamata ümberlükkamatutele tõenditele seni üritatud vältida Putini sõjakurjategijaks nimetamist.
Sõjanduseksperdid väidavad ühest suust, et seni nähtu põhjal on Ukrainal olemas võime sõda võita. Eelduseks kohene piisava hulga moodsate tankide, keskmaa õhutõrje, tõhusa suurtükiväe, lennukite ja rannikukaitse rakettidega varustamine lääneliitlaste poolt. Lauskmaal toimuvate lahingute ja ründesõja puhul pole ainult Javelinidest ja Stingeritest suurt kasu. Paraku pole ühegi eelnimetatud kategooria puhul jutust asi kaugemale jõudnud. Kipub tekkima mulje, et lääs on hakanud kartma võimalust, kus Ukrainal lahinguväljal liiga hästi läheb. Põhjuseks hirm vene bluffiva ähvarduse ees: "Ohu korral Venemaale kasutame tuumarelva". Ei imestaks kui peagi tekib surve Ukrainale mingi pooletoobise rahulepingu sõlmimiseks. Venemaal seevastu pole mingit huvi, seni kui lahinguväljal vähegi lootust paremaid tulemusi saada.Lääs ei saa ikka aru, et momendil on võimalus võita sõda Ukraina sõdurite ja lääne relvade abil kandes vaid majanduslikke kaotusi. Hea õnne korral võimalik isegi Vene rezhiimi mastaapne nõrgenemine nagu peale 1905 aasta Tsushima merelahingut ja sellele järgnevaid ülestõuse. Põhimõtteline vastasseis liberaalse lääne ja autoritaarse Venemaa ning Hiina vahel ei kao kuhugi. Praegu kordumatu võimalus Venemaa pikaks ajaks mängust välja lülitada ja seeläbi ka Hiina seisu nõrgendada. Lääne poliitikud aga ajavad "realpolitics" pidades tähtsamaks lühiajalist majandusliku kahju vältimist kui pikaajalist strateegilist edu. Demokraatia probleemiks valimistsüklite pikkusega piiratud lühinägelikkus. Kui Venemaa väljub avantüürist mingisugusegi territoriaalse võiduga, lakub ta oma haavu, õpib vigadest ja üritab 5-8 aasta pärast uuesti järgmise ohvri kallal - nimekiri suht lühike nagu üks Eesti ekspert mainis.
Kokkuvõttes siis eeldan jällegi realistlik-pessimistlikult, et Ukraina ei saa läänelt õigeaegselt abina ühtki eelnimetatud relvakategooriatest. Tulemuseks mai alguseks Mariupoli langemine ja Ukraina Donbassi väekoondise kottivõtmine ehkki mitte täielik hävitamine. Kapituleerumist ei usu, nad on näinud mis juhtub: parem surra relv käes kui kusagil keldris kuul kulasse saada. Harkiv selleks ajaks täiega ümber piiratud, käivad tänavalahingud, kuid mai algusel veel ei lange. Löögi andmiseks Odessa suunal pole Venemaal ilmselt piisavalt vägesid enne kui Donbassi ja Harkivi probleem pole lahendatud.Mis lääneliitlased teevad? Mitte midagi, ehk siis peavad mokalaata ja lisavad sanktsioone, Macron helistab lausa kaks korda päevas Putinile. End kõige ohustatumana tundvad Balti riigid ja Poola tõstavad alarmi kuid "suured" (Saksa, Prantsus, Itaalia, Inglismaa ...) vaatavad kõrvale või maha sõltuvalt sellest palju südametunnistust alles jäänud. Sõjakuriteod ehk jõutakse fikseerida kuid vaevalt kunagi kedagi vastutusele võetakse, sest võitja või ka tuumarelvaga viigistaja või isegi kaotaja üle kohut ei mõisteta.
Lõpetaks vähetõenäolise positiivse noodiga. Ukraina õhkõrn võimalus on Vene vägede totaalne moraali kaotus peale mingit suuremat Vene oma saamatusest tingitud katastroofi või siis Kremli maniaki infarkt. Jääme ootama ja lootma, et minu seekordne sõjaline ennustus samapalju puusse paneb kui sõja alguses tehtu ning maikuus põgenevad vene armee viimased riismed üle piiri Kasahstani😜
Lisan lõppu Kaitseväe juhataja kommentaari FB grupis väitele, et ta näeb olukorda tumedates toonides:
Tume toon? Venemaa tapab ja hävitab Ukrainas. Hinnad tõusevad. Põgenikud pagevad. Meie vaidleme omavahel. Riigiti ja ühiskonniti. Läänes arutatakse ... Putini hübriidsõda veereb. VF kodanikud toetavad Putinit, langegu elatustasemelt või Lenini aega. Lenin ise on ka au sees. Ja siis loodame rahu Ukrainas. Aga saame ainult vaherahu ... enne kui orkid meile jõuavad. Eks see natuke tume tundub. Lihtsalt kunagi arvasin, et 1000 agressorit päevas ja 7 päeva järjest võtab sellel kurjuseriigil tahtmise jätkata ... nüüd tundub et agressorid tuleb kõik maha lüüa. Andku jumalad õnne ja valitsus laskemoona raha, meie oleme valmis.
Stokholmis Vene saatkonna vastas asuvas bussipeatuses olev pagulasameti reklaam😁 |
Pilgule avanes sinise taevas, kus gravitatsioon oli just saamas võitu orbiidile pürgivate koerajulkade üle. Nood andsid vaikselt ohates alla ning loobudes kosmonaudi elukutse unistustest suundusid järjest tiheneva pasarahena maaslebava inimese suunas. Vedelesin nagu surmamõistetu õudusest kangestunult selili jälgides ohtikumate julkade trajektoori üritamata ennast kaitsa. Mingi seletamatu lotoõnne tõttu langes enamus sitta ümber minu, täistabamuse sai vaid vasak king ja parem käelaba, millele maandus hommikueine jagu pasteeti.
Valu ei tundnud, ainult vastikust, ju olen alles shokis. Selgroog igatahes terve, varbaid saan liigutada, aga vaagnaluu??? - see sai ju põhilise paugu. Ettevaatlikult liigutades ei tundnud kusagil teravat valusähvatust, mis vihjaks luumurru kohta, ainult selg tuikas tuimalt. Nonii, istuli sain end aeglaselt omal jõul. Julkasid vältides keerasin ühele küljele, siis käpuli ning suutsin lõpuks isegi püsti tõusta. Kogusin end veidi grillile toetudes ja hakkasin situatsiooni absurdsust mõistes naeru pugistama: võis see vast kõrvaltvaatajale äge vaatepilt olla. Kurb tõdeda, et olin maganud maha ainukordse võimaluse Tik-Tok miljonäriks saada!
Liigutasin ükshaaval kõiki jäsemeid ja ajasin end sirgu, luud-kondid ja liigesed terved. Eks pärast vetsus näeb, kas põrutasin mõned siseelundid lahti (etteruttavalt võin kinnitada, et verd ei väljutanud kusagilt august, mis mind tõsiselt rahustas). Põrutada saanud koht andis algul tunda, aga isegi sinikat ei tulnud. Kolm päeva jooksu jätsin vahele, sest sörgisammul liikududes oli alaseljas kergelt valulik. Kuradi piinlik oleks tagaaias koera sitta korjates sandiks kukkuda samas kui suusamäel kihutades pole kunagi tõsiselt hullu matsu saanud. No ok, eelmine kord põrutasin kogemata täishooga mogulitesse, aga jõudsin enne kukkumist pidurdada, ja oodatud kukkumise puhul oskad vähemalt valmistuda.
Sõjauudistele vahelduseks postitan eelmise kuu rahvaspordiga tegelemise kiirkokkuvõtte. Positiivse koha pealt (alustame ikka heast kõigepealt😜) tuleb ära märkida kenake hulk suusakilomeetreid, mis Huawei puuduliku spordialade valiku tõttu jalgrattasõiduna kirja läksid.
Mägi tühi vaatamata suurepärasele ilmale |