Friday, May 25, 2012

Puhkus Eesti moodi :)

Puhkus Eesti moodi:), keldri lage ehitamas.
Esimene pilt annab aimu kuidas eestlastel on kombeks puhata. Ma täitsa mõtlesin, et võiks lausa komöödiafilmi teha, mis jätkuks sellistele shedöövritele nagu "Jahilkäik vene moodi" ja "Kalalkäik vene moodi". Mäletan õige selgelt kuidas nõuka ajal oligi kombeks just suvepuhkusel kõige vihasemalt rabada. Tol ajal oli see vabandatav, sest paljudel riigitööl käimine niikuinii puhkuseks. 

Mulle paistab, et praeguses Eestis on taoline käitumismall veidi taandunud, kuid siiski tervistohustavalt juurdunud. Vanad harjumused on visad kaduma. Samas ei saa salata, et ka Kanadas leidub piisavalt inimesi, kes end sõna otseses mõttes surnuks töötavad. Enamasti põhjenduseks rahapuudus, muidu ei tule ots otsaga kokku. Täielik müstika, kui sealseid palkasid ja hindu arvestada. Tegelikuks põhjuseks on inimlik edevus ja täielik suutmatus või soovimatus majanduslikult mõistlikult käituda.

Pole ju möödapääsmatuks vajaduseks iga 2 aasta tagant auto tuliuue trendika mudeli vastu vahetada (nii endal kui naisel) või elada meeletu suures lossitüüpi majas, mille kütmine iseenesest kõvasti pappi nõuab ja mille kõiki tubasid tihtipeale ei jaksata paarikümne aasta jooksul mööbliga sisustada. Metsikust mõtlematust tarbimisest, kus ilma vajaduseta kama hunnikute kaupa kokku ostetakse, annavad kõnekat tunnistust garaazhimüügid või ka prügipäevad, kui kraam mis majja ja isegi garaashi enam ära ei mahu tänava äärde tõstetakse, et uuemale ruumi teha. Sealjuures on tihti tegu asjadega, mida pole kordagi kasutatud.

Puhkehetk puhkusel, kaks kanget :)
Kõige totram on muidugi lõpptulemus, mille eesmärgiks paistab olevat võimalikult suure hulga vanakraami omanikuna hauda minna, justkui seda saaks põrgusse või taeva kaasa tarida:) Ma saaks aru kui su töö on su hobi (võimalik et 1% on) aga elu veetmisest pidevalt töötades alal või kohal, mida vihatakse, samas minimaalselt puhkepäevi võttes, seda ei mõista.

Siinkohal tahaks vääritimõistmise vältimiseks rõhutada, et ma sugugi ei hädalda enda puhkuse pooltöise täitmise pärast, lihtsalt pildid nii armsalt temaatilised. Mu päristöö niikuinii sarnaneb rohkem puhkusele, eks siis vahepeal huvitav veidi tööd ka teha:) Noh ja ega ei saa ju enda peagi 80-seks saava isa kõrval palju kehvem olla.No comments:

Post a Comment

Kõik kommentaarid ootavad modereerimist!