Thursday, October 7, 2021

Battlefield 2042 Beta

Suur moment, esimest korda 2042 aasta lahingusse
Tuleb tunnistada, et universumis valitseb tasakaal. Kui Murphy seadus ei toiminud matkal olles siis kodus arvuti puhul täie rauaga. Uute juppidega ootusvalmis mänguarvuti jooksis kokku just enne uue Battlefieldi mängu väljalaset eile öösel kell kolm idaranniku aja järgi. Sel ajal kui miljonid BF fännid üle maailma ekraanide taga klaviatuuri klõbistades ja hiirtega vehkides üksteist igasugu relvade ja sõjamasinatega nottisid murdsin mina pead Windowse event vieweri veakoodide kallal. Oleks siis üks ja seesama, looda sa, suht suvaliselt hüppas sinine "surmaekraan" ette andes erinevaid põhjuseid. Enamasti mäluga seotud kuid mälupulkade ümbertõstmisest või ükshaaval emaplaadis hoidmisest polnud kasu, ikka sama jama.

Kui ise ei saanud mängida elasin vähemalt tütre ja tolle sõprade mängule kaasa
Enamasti muidugi discordi või youtube otsestriimis

Küll sai nii BIOS upgrade üle kontrollitud kui kõikvõimalikud draiverid. Ma siin pikalt ei hakka tehnilistesse üksikasjadesse laskuma aga viimaks muutis tütar registris julmalt koodi, tõmmates programmi haneks. Ajutise lahendusena töötas, täna õhtul sain vähemalt paar mängu mängitud. Mängu ajal arvuti funksis täiega hästi isegi vana videokaardi ja ainult 16 GB RAM mäluga, kuid niipea kui mäng lõppes crashis Windows ja arvuti tegi restardi. Igatahes maitse sain suhu ja kui arvuti korda saan naudin täiega. Mängu mehhaanika on tüüpiline Battlefield, mis mulle vägagi sobib.

7 comments:

  1. Kogu oma raudse loogika võimekuse juures ei tule sa selle peale, et tapmine, ka virtuaalne, jätab ajju jälje(d) …

    ReplyDelete
  2. :D eks see sõltub inimesest, kes võtab mängu mänguna, kes mängu eluna, kes elu mänguna ;) Seni pole mul veel tulnud isu tänavale joosta inimesi püssiga taga ajama. Aga see vist ongi "raudse loogika" konks, et oskad erinevad valdkonnad eri lahtritesse paigutada ja need ka sinna jätta. Muretsema peaks need kes arvutimänge tõsisemalt kui meelelahutust võtavad ;)

    ReplyDelete
  3. Kui vihje hoopiski tütre kohta käis siis pean tunnistama, et tema on küll "hukka läinud". Hakkas juba 7 aastasena koos issiga vägivaldseid arvutimänge mängima ja teeb seda tänini nagu näete. Vahepeal lõpetas küll ülikooli aga töötab tarkvara insenerina arvutikomponente valmistavas tipptehnoloogia firmas, mis teeb võimalikuks selliste mängude mängimise😎

    ReplyDelete
  4. Muretsevad neuroloogid/ajuteadlased, mina vaid tsiteerisin neid. Küsimus on väärtushinnangute deformatsioonis, mida inimene ise ei ole võimeline märkama (ega lahterdama). Asi pole püssiga vehkimises, probleem on globaalsem. Näiteks lahingdroonide operaatorite psüühika häired. Mäng või laskemoon, sihtimine toimub samas ajupiirkonnas...

    ReplyDelete
  5. Lahingdroonid on üks kõige kiiremini arenevaid, kõrgthnoloogilisemaid ja põnevamaid alasid kus robootika ja AI teadmised/oskused põimuvad. Sihtimine pole juba tükk aega inimese asi, seda teeb drooni optika, sensorid ja soft. Vaid päästikule vajutamine on inimese otsus, sedagi kohati võtnud AI üle ehkki ametlikult eitatakse. Psühholoogid/neuroloogid hiljaks jäänud, poliitikud ja sõjaväelased on otsused juba langetanud.

    ReplyDelete
  6. „poliitikud ja sõjaväelased on otsused juba langetanud” – just nimelt, see on kindel asitõend, et nende ajud ongi juba deformeerunud… „mängudel“ on tagajärjed/kõrvalmõjud, mott
    Su aju on küll sinu omand, kuid ometi ei tunne sa teda paremini kui ajuteadlased. Värskenda keeleoskust ja sa avastad enda jaoks seitse uut „lahtrit“
    www.koob.ru/leary_tim/liry1

    ReplyDelete
  7. Ürginimene mängis ka, aga teiste asjadega, inimene ei arene vaid täiustab mänguasju. Treenite sõrme ja sima lihaseid. :)

    ReplyDelete

Kõik kommentaarid ootavad modereerimist!