Thursday, December 19, 2024

Järg vetsudraamale

Kuna eelmine postitus tekitas lugejate hulgas elevust tekkis ka endal huvi Kanada vetsupoliitika tegapõhja kohta - otsustasin lähemalt järgi uurida: Mille kuradi pärast pakutakse Kanada meeste vetsudes AINULT naistele mõeldud hügieenitarbeid?

Vastus oli ammendav ja silmi pööritama panev koos viidetega seadusandlikele aktidele, mida ei viitsinud lähemalt uurida. Jah sellises riigis ma elan ja selliste pseudoprobleemidega tegeletakse valitsuse tasemel selle asemel, et üritada tegelike kodanikke või suurte inimkonda puudutavate jamadega rinda pista. Näiteks Kanada arstiabi või transpordi efektiivsus, kuritegevuse ohjeldamine, tehnoloogiline mahajäämus, ... Kanada on CO2 emissioonide poolest üks juhtivaid riike maailmas vaatamata pidevale kliimasoojenemise teemalisele lõugadelõksutamisele. Rändeprobleemi eest üritatakse peita pea liiva alla.

Küsimus:  Miks Kanadas paigaldatakse naiste hügieenitoodete dispenserid meeste tualettruumidesse?

Vastus:  Kanada föderaalinstitutsioonides paigaldatakse naiste hügieenitoodete dispenserid meeste tualettruumidesse, et tagada universaalne juurdepääs kõigile töötajatele, sõltumata soost. See algatus on osa laiemast jõupingutusest edendada menstruatsiooni võrdsust ja luua kaasavam ja toetavam töökeskkond. Pakkudes menstruatsioonitooteid kõikides tualettruumides, püütakse vähendada stigmat, tagada privaatsus ning hõlbustada kõigil menstruatsiooniga tegelemist ilma ebamugavuste või piinlikkuseta.

See muutus viidi ellu pärast Kanada tööseadustiku uuendusi, mis nüüd nõuavad, et kõik föderaalselt reguleeritud tööandjad pakuksid kõigis töötajate tualettruumides tasuta menstruatsioonitooteid. Eesmärk on käsitleda menstruatsioonitooteid põhivajadustena, sarnaselt tualettpaberi ja seebiga, ning toetada kõigi töötajate heaolu ja tootlikkust.

Sõltumata soost??? Kuidas või mis eesmägil peaks mehed tampooni või pesukaitset kasutama, juhendit või instruktsioone ma seal küll ei näinud. Miks peaks meeste tualettruumides olema universaalne juurdepääs naiste hügieenitoodetele. Väljend "menstruatsiooni võrdsus" jääb mulle täiesti arusaamatuks, samal tasemel kui "ejakulatsiooni võrdsus". Hõlbustada kõigil menstrueerimisega tegelemist??? Tee või tina aga nii nagu naisi ei saa panna seadusandlusega seemneid purskama (ärme nüüd laskume female ejaculation teemasse ;) ) ei saa ka mehi panna menstrueerima.

Kõigis tualettruumides menstruatsioonitoodete pakkumine tagab privaatsust??? Pole end kunagi just väga häbelikuks pidanud aga ei tunneks end eriti privaatselt kui pissuaari soristades kõrval preili tampooni vahetab. Pole ka selgitust mis stigmast juttu? Menstruatsioonitooted põhivajadus nagu tualettpaber ja seep, ei vaidle vastu aga ikkagi MIKS MEESTE VETSUS? Toit on nagu ka põhivajadus aga seda küll restodes valitsuse käsul tasuta ei pakuta. Samas riiklikult on loodud isegi turvalised süstimis-, nuusutamis-, neelamiskohad narkomaanidele koos abivalmis riiklikult tasustatud personaliga - googeldage "safe consumption site canada" kui ei usu.

Esimese hooga vastuseteksti lugedes võiks arvata, et tegu satiirilise komöödiaga. Tegelikult ju tegu tragöödiaga riigi ja rahva jaoks kui sellised komödijandid valitsuses ja riigiasutustes töötavad. Mulle tundub, et peaks esitama kaebuse soovõrdsusvolinikule, sest kondoome meeste tualettruumis pole, küll aga võib neid leida naiste omades - kisendav ebaõiglus ja ebavõrdsus😜

P.S. Eilse 18'da dets advendiakna tervitus: "Gate-toi acev un classique d'ici, poutine P'TITE MAUDITE" - "Naudi kohalikku klassikat, P'TITE MAUDITE poutine'i". Poutine on Quebeci rahvustoit - kartulid soustiga, siin vist ikka mingi muu tähendus. Õltsi kirjeldus 4. Dets postituses.

22 comments:

  1. See on see teema, et menstruatsioon pole ainult naiste ja tütarlaste asi, vaid puudutab ka transmehi ja veel mingeid rühmi, kes kasutavad meeste WC-sid. Ma pole teema ja terminoloogiaga eriti kursis, aga kerge guugel annab ülevaate ja üksikasjad, palju keegi vajab või soovib.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Jah, just. Ma juba eelmise postituse juures imestasin, et keegi seda välja ei toonud. Põhimõtteliselt sa ei või teada, et mõni mehe moodi tüüp tegelikult ei menstrueeri. Iseasi, kui palju selliseid igasse ettevõttesse jagub.
      Vetsujuttu lisades, meil on töö juures ainult üks WC ja sellel suur silt "Härrad". Paraku mina end härrana ei identifitseeri, aga silt on jäänuk sellest ajast, kui kogu korrus oli üks ja sama kontor, aga nüüd on ruumide jagamise tulemusena tualett sildiga "Daamid" meie jaoks koridori jäänud, kus palju rohkem rahvast käib ja mina seal käia ei taha, meil on puhtam, mis sest et pissuaariga. Ega sel "Daamide" vetsul olegi enam seda silti, sest seda kasutavad ka mehed vahel, ju neid segas. Mind silt "Härrad" ei häiri, panen seda ainult siis tähele, kui keegi uus naiskolleeg tuleb. Vabalt võib olla inimesi, keda see metsikult häiriks.

      Delete
    2. jah, tulin sama ütlema, ja mõtlesin, et TT ise jättis kõige ilmsema variandi mainimata lihtsalt diskussiooni elavdamiseks. Võib vabalt olla keegi, kes näeb tööelus peale vaadates välja täiesti nagu mees ja ometi menstrueerib, kõik transsoolised ei ole ju kohe opereeritud (ja mõni ei jõuagi operatsioonini). Kulu on sellest ühiskonnale tõenäoliselt väike, sest kuna operatsiooni läbi tegemata transmehi on suhteliselt vähe, siis need tarvikud seal väga ruttu ei kulu ka.

      Delete
    3. ja ka vahesoolised (intersex? ma ei teagi, kuidas e.k see katustermin on, variante on hästi palju) võivad neid asju vajada.

      Delete
    4. Ma nüüd hästi ei mõista. Pole ju vahet, kuidas end identifitseerid, määravad füsioloogilised faktid. Kui sul on anatoomiline aparatuur mis menstrueerib siis kasutad vastavaid hügieenitarvikuid, kui ei ole pole ka vaja. Elementaarne ... Watson.

      Delete
    5. Mulle tundub ka loogiline.
      Praegu aga on muidugi palju nooori inimesi selliselt riides ja kaunistatud, et absoluutselt aru ei saa, “millisesse WCsse seniste traditsioonide järgi nad minema peaksid”.
      Vaatad, et nii 188 cm pikkune, pikkade blondide juustega inimene, pikad hõbehallid geelküüned, hõbeehteid ohtralt, rinnapartiid ei tähelda lohvakate riiete alt (nii palju kui silmata söandan). Kui ta mu kõrval kuubikeses hügieenisidemega askeldaks näiteks, ei kergitaks kulmugi. Aga kui plaaniks ta üle kuubikese seina naabri, st minu tegemisi silmitseda, saaks ta hoolitsetud silmnägu halvimal juhul minu küüntest räsitud, parimal juhul kostuks sisin ja … midagi, mille peale hetkel isegi ei tule.
      Mulle väga meeldivad need mängud riiete ja meigiga või aksessuaaridega, aga mõnevõrra intiimsemaid tegevusi ei kujutaks end ette vastassoo tundmatute esindajatega jagamas.
      Nende hulgas võib seejuures olla toredaid südamlikke inimesi, aga ei pruugi.
      Või siis unisex WCd kõigile ja Barry White’i saatel veel kollektiivtantsud ka ette võtta. Täitsa hea mõte isegi. Vennastav :)

      Delete
    6. Reinuvader, nii on ka minu arust.
      Muideks kes ei tea siis meeste vetsude puhul on tihtipeale selline situatsioon, et privaatsus puudub, kõrvuti pissuaaridel pole seinasid vahel, mis kuubikestest me räägime - seda luksust pakutakse vaid #2 puhul. Isegi kultuursetes Euroopa riikides on ka selliseid asutusi, kus mehed kõrvuti vastu seina pissivad, seina mööda voolab pidev õhuke veekiht alla renni. Identifitseeri end kuidas tahad aga ilma noksita nõuaks sellises vetsus pissimine parasjagu akrobaatikat.

      Delete
    7. no ütleme on keegi vahe- või transsooline, kellel suur habe ees, aga siiski menstrueerib. ma oletan, et naistevetsu ei pruugi ta julgeda minna, sest kardab, et naised kardavad teda.

      Delete
    8. ja normaalses peldikus on ju kabiinid ka.

      Delete
    9. See Marxi habemega vahe- või transsooline saaks TT asutuses kinga, kui naiste vetsu läheks, nagu eelmisest postitusest lugeda sai.

      Delete
  2. Palun, töesti, tegelege ka PROBLEEMIDEGA, löpetage see pseudojama . Aga ju meievanuste pölvkond on see mandunud jne. Mis edasi? Varem oli see küsimus positiivne, aga nüüd..

    ReplyDelete
  3. Ma arvasin, et blogipostitus ise oli mõeldud satiirilise komöödiana, aga noh, nagu alati ma eksisin.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ei eksinud nii palju, definitsiooni küsimus. Eks ma üritan muigega vaadata maailmas toimepandavaid totrusi selle asemel, et end häirida lasta. Ning oma postituste kaudu kivipeadest ametnike üle irvitada.

      Muideks täna oli puhas vuuk. Üks lõunamaa päritolu kolleeg olla tühjendanud dispenseri kotti, tal neli tütart ja naine, vähemalt läheb asjaette selle asemel, et meeste pelleris hallitab.

      Delete
    2. Mulle jääb täiesti arusaamatuks, kust otsast on hügieenivahendid WC-s totrus?

      Delete
  4. Ma tunnistan, et ma ei tea elementaarseid asju. Näiteks et menstrueeriv inimene saab olla ka suure habemega. Ma arvasin kuidagi umbes nii, et kui juba meessootunnused vohavad, on vastavad ravimid teinud lõpu peale ka menstrueerimisele.
    Selgub, et need asjad pole üldse seotud. Seega võiks suure laia habemega emasid karjade kaupa vastu jalutada, kui nad otsustaks kollektiivse pühapäevase pargipikniku kasuks. Ja mina arvan, et isad on tulnud lastega välja.
    Kasulik lõim!
    Klari, me kõik oleme eksivad tallekesed.
    Ja üldse, jälle on mingi korrapidaja platsis, kellele ei meeldi eu probleem ega selle püstitus.
    Tead, nagu soviettvenelastele öeldi : kohver, vaksal ja head teed.
    Täiesti saan aru neist, kes blogi kinniseks teevad. Mitte et nad seal siis ilmtingimata omavahel sossutama peaksid, Kristallkuuli sõnu kasutades.
    Aga ilmselt on blogimisega nii nagu muude veebis avalikkusega jagatavate tegevustega nii, et võetaksegi seda kui laadaplatsi. Või siis nagu naiste laubaõhtust saunaskäiku, kus kõik sai läbi räägitud, puretud, puhastatud. Ei, ikka segasaunaõhtu oleks täpsem. Mehi on siinsel blogimaastikul vähem, mistap
    jäävad naiste hääled rohkem kõlama. Solvumisi on palju, emotsioonid lendavad seinast seina ka siis, kui vastus suht vaoshoitu tundub. Seda hullem ja suurem tundub olevat pinge, mis selle kaua kaunikese kommentaarikese meisterdamise peale salakesi tekib.
    Mul on ka kinnine blogi, kirjutangi endale. Mingit tagasisidet ei vaja ja kõik mu sõbrad teavad niigi, kuidas mul läheb. Helistame. Kõik on kodumaal ja üsna vaba töögraafikuga, mis lubab suhtlemises paindlikkust.
    Bluesky tuleks nüüd järgmisena üle vaadata.

    ReplyDelete
    Replies
    1. tglt on olemas isegi 100% naised - naise keha, naise kromosoomid, naise identiteet - kellel ometi suur habe kasvab. Vuntsikesed ja paar habemekarva on paljudel naistel päris tavaline.

      lugesin kunagi ühest naisest, kellel aitas oma habemekasvuga rahu teha sikhismi astumine, sest seal usus hinnatakse loomulikku karvakasvu ja ei peeta õigeks maha pügada ja järelikult siis ka ei norita kedagi sellepärast.

      Delete
    2. nii et jah, hormoonid on keerukamad, ei mõjuta kõiki tunnuseid korraga.

      lambikas artikkel, mille peale ma sattusin:
      https://www.science.org/content/article/type-hormone-therapy-may-determine-whether-trans-men-continue-menstruate

      Vbla nagu menopausiga - teoorias peaks östrogeeni vähenemine menstruatsiooni kinni keerama, aga praktikas tähendavad hormonaalsed muutsused mõnel tükk aega hoopis seda, et kõik muutub täitsa ennustamatuks ja mõnikord hoopis lahmab nädalate viisi järjest.

      Delete
    3. Karvakasv on kvalitatiivselt erinev anatoomilistest elunditest. Nii nagu on karvakasvuga naisi, on ka rindadega mehi, eriti heaoluriikides. Aga need rinnad on enamasti lihtsalt ülekaalulisuse väljend, ei miskit muud. TT

      Delete
    4. No teadmised on alati positiivsed, aga ma lihtsalt omas naiivsuses arvasin, et tänapäeval ei tule enam kellelegi üllatusena, et sugu ei ole binaarne ja välisel vaatlusel tuvastatav.

      Delete
    5. TT positutus kubises küsimustest, sai mõistlikud ja asjakohased vastused, ning siiski tõstatab keegi küsimuse solvumisest.

      Tundub, et siin on selle sõna tähendust kaugelt liiga laiaks venitatud. Solvumine on minu teada isiklik kõvasti haiget saamine, sügav haavumistunne. Iga eriarvamuse taga ei ole solvumist, suurema osa eriarvamuste taga ei ole solvumist, ei pruugi olla isegi mingit muud tugevat emotsiooni. Vastasel juhul toimuks kõik arutelud alates akadeemilisest väitlusest solvumise baasil, aga nii see kindlasti ei ole. Ka sarkasm ja suhtumine "Pfff kuidas sa nii elementaarset asja ei tea?!" ei ole iseenesest solvumine (aga võib olla solvav). Ma näiteks ei kirjuta seda kommentaari solvumise pealt, algne emotsioon oli pigem "Jälle seesama sara..." laadis, ja kirjutamise lõpuks on seegi lahjenenud.

      Ehk siis emotsioonide omistamine kirjaliku teksti puhul on ülimalt keeruline. Näiteks sellest "korrapidajast", kellele austet Rebane osutab, sain mina hoopis nii aru, et tal on TTga põhimõtteliselt sama vaatepunkt ja seisukoht.

      Delete
    6. Haa, lisan tähelepaneku. Postitus ise on üliemotsinaalne kolmikküsimärkide, suurte tähtede jmsga (ja see on ok). Aga ikka on mõne arvates naised need, kes emotsioneerivad, seinast seina, äärmustesse. Isegi kui komm on pealtnäha vaoshoitud, siis tegelt ei ole, ei saa olla, sest naine juuuu!

      Delete

Kõik kommentaarid ootavad modereerimist!