Selline muusika meeldib isegi kaine peaga, koolitatud maitset mul pole😎
Ärge nüüd ära ehmatage, MAAILMA LÕPP mitte piibellikus Armageddoni või põhjala Ragnaröki mõttes vaid geograafilisest vaatevinklist. Vähemalt seda arvasid Quebecki jõudnud 16 sajandi Prantsuse maadeavastajad. Pole ka imestada, sest eriti Quebecki põhjaosa Labradori poolsaare näol on isegi tänapäeval tsiviliseeritud maailma lõpuks. Lisaks väikesele arvule põliselanikele on sel tohutu suurel arktilisel kõnnumaal vaid mõned üksikud kaevandusasulad. Märkimaks ära Quebecki maailma lõpu staatust vaaritas Unibroue pruulikoda 9%'se heleda õlle nimega La FIN du MONDE - Maailma Lõpp.
Tegu rikkaliku ja peene maitsega kuldse "kolmekordsega" ("tripel" tõlge - peaks tähendama eriti kanget (extra-forte) õlut), mis on tänu oma rafineeritud maitsele võitnud mitu rahvusvahelist tiitlit. Seda õlut iseloomustavad terade, puuviljade ja vürtside noodid, millele lisandub kergelt mõrkjas maitse.
Kutsik ja kiisu said ka sõõmu😁 |
Mulle täitsa meeldis, ei teagi kas hakkan harjuma nende koduõlle tüüpi kesvamärjukestega või vaatamata kangusele tõepoolest tegu meeldiva mekiga joogiga. Tavaliselt lööb üle 6%'ses õlles alkoholi maitse kõigist teistest üle, ja mitte meeldivalt teravana nagu konjakis või calvadoses vaid imalalt õliselt puskarit meenutavana.
Igatahes sel ajal kui postitust kirjutan libistan teist tasapisi samal ajal kõrvaklappidest skandinaavia musa kuulates. Jube hästi sobivad omavahel kokku viikingiteemaline sünge heavy ja kange kergelt hägune ja sumedalt pähe hakkav jook. Pole midagi parata, kui üldse siis ainus minu maitsele sobiv religioon oleks põhjala mütoloogia - selles lihtsalt on midagi ürgset mis rinnus vastu kõmab.
Lõpetuseks sobib ära mainida, et tegelikult olid ju viikingid Erik Punase (Eiríkur rauði Þorvaldsson) juhtimisel esimesteks seda piirkonda näinud eurooplasteks. Huvitav kui palju erinevaks oleks maailma ajalugu kujunenud oleks nemad suutnud sel mandril kanda kinnitada ja jõudsalt paljunedes ning uusi alasid vallutades Ameerika mandril võimsa impeeriumi loonud? Mulle on alati meeldinud mõtteeksperimendid kuidas võinuks ajalugu teistsuguseks kujuneda kui juhuse täringud murrangumomentidel teisi numbreid näidanuks. Lähiminevikust kas või Trumpi kõrva komposteerinud kuuli 10cm rohkem paremale kaldunud trajektoor.
Oleneb, mida sa piirkonnaks pead - Erik kinnitas kanda küll Gröönimaal, aga Ameerika mandrile tema ei jõudnud. Vinlandi asunduse rajas tema poeg Leif.
ReplyDeleteVaatasin üle ja sul on täitsa õigus. Tüüpiline näide kuidas mingi kunagi loetud lugu mälus oma rada edasi areneb ja muutub. Tuleb välja, et Erik küll tuntuim kuid isegi mitte Gröönimaa avastaja, kes olevat hoopis Gunnbjörn Ulfsson. Võimalikuks segaduse põhjuseks Erik Punase nimeline saaga (huvitav lugemine sealjuures), milles kirjeldatakse ka ameerika avastamist viikingite (mitte Eriku) poolt.
Delete